Nehemia
  • Over ons
  • Onderwijs
  • Samenkomsten
  • Events
  • Agenda
  • Contact
  • Livestream
  • Inloggen leden
  • Menu Menu
Geen categorie

Het patroon van God | deel 2

In mijn vorige blog heb ik een begin gemaakt met het onderwerp hoe om te gaan met de veelheid van onderwijs en input vanuit kerken en bedieningen in Nederland en wereldwijd. Immers de wereld is in onze tijd zo klein geworden door de grote invloed van internet.

Ik denk dat er een eerste verantwoordelijkheid bij jou ligt om je geestelijke voeding te halen bij een plaatselijke gemeente waar je je relationeel aan verbindt. God werkt met plaatselijke gemeenten en met de daar door Hem aangestelde leiders. God heeft visie voor jou ontwikkeling in je thuis gemeente.

Kan je dan nergens anders geestelijk voedsel halen? Ja hoor. Er is ook een universeel lichaam en God kan je over de grenzen van je eigen gemeente heen voeding geven. Sterker gezegd, dat wil Hij graag omdat Hij ons ook bewust wil maken dat Zijn kerk groter is dan je plaatselijke kerk. Ik noem daarbij wat aandachtspunten:

  • Elke bediening of kerk heeft een door God gegeven verantwoordelijkheidsgebied. Jij valt niet direct in dat gebied. Het helpt je om het onderwijs te spiegelen aan de gemeente waar je bij hoort. Je bouwt immers daar mee.
  • Je geniet het onderwijs op ‘afstand’ en zonder echte relatie. Je kan de cultuur van de bediening/kerk niet goed beoordelen. Een bediening of kerk is bovendien meer dan alleen het onderwijs dat je hoort. Je overziet dus niet alles.
  • Het is dan meer aan jou om te bepalen of het onderwijs je ook echt helpt in het seizoen van groei waarin je bent. Het kan helpend zijn om feedback te vragen van een leider in je thuis gemeente om zo met je mee te denken.

De kracht van de plaatselijke kerk is dat er gewerkt wordt met leidersteams die elkaar kunnen aanspreken en feedback geven. De gemeenteleden mogen ook hun leiders vanuit relatie bevragen. De leiders kunnen de gemeente ook vanuit relatie aansporen.

De kracht van de gemeente is ook dat het meer is dan een samenkomst of onderwijs. Er vindt versterking en groei plaats door samen te werken en met elkaar op te trekken in de bergtop- en dal-ervaringen van het leven. Er is een langdurige interactie!

Hoe kan de gemeente zich nu verbinden aan bedieningen daar buiten? Hoe voorkomt de gemeente dat ze alleen op zichzelf is gericht? Daar ga ik in mijn volgende blog op in.

Wil je reageren? Mail naar [email protected]

Richard Wilbrink

0 Reacties
Deel dit stuk
  • Delen op Facebook
  • Delen op WhatsApp
  • Delen op LinkedIn
  • Delen via e-mail
https://www.nehemia.nl/wp-content/uploads/sites/168/2020/08/BLOG-Afbeeldingen.01.jpg 1080 1350 mbnehemia https://cluster.swstatic.nl/wp-content/uploads/sites/168/2021/02/NM.LOGO_.shape_.dark_.png mbnehemia2023-03-09 11:20:002025-08-12 15:01:29Het patroon van God | deel 2
0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

Wat anderen zeggen over Nehemia

Voor ons is Nehemia een plek waar we thuis komen als gezin. Een plek waar we vriendschappen hebben opgebouwd en de kinderen met plezier naar de Jesus Kids gaan.

Melvin & Charlotte

Nehemia is een gemeente waar God centraal staat en waar de liefde voor Jezus zichtbaar is.

De preken zijn begrijpelijk, praktisch en goed op te volgen. Dat maakt dat je elke dag sterker wordt en begrijpt wat het doel is van je leven. Kom gewoon zoals je bent!

Cees & Janneke

Vanaf 1984 maken wij deel uit van deze gemeente. Onze twee kinderen hebben er hun levenspartner gevonden. We zijn er geestelijk opgebouwd en waren er getuige van hoe door de jaren heen veel mensen Jezus als hun Redder hebben gevonden. “Waarlijk, de Here is aan deze plaats”.

Jan en Leny

Na ons huwelijk gingen we op zoek naar een kleine gemeente. Uiteindelijk kwamen we in Nehemia, nadat we vele andere kerken hadden bezocht. Niet echt een kleine gemeente, maar we voelden ons er gelijk thuis. We werden er gezien door gemeenteleden en voelden ons mede daardoor erg welkom. Dit gevoel is na 13 jaar nog steeds zo!

Patrick & Jessica

Nehemia betekent voor ons: duidelijk onderwijs krijgen uit het levende Woord van God op een aanspreekbare manier! Naast het ontmoeten van Hem tijdens de krachtige aanbidding, het brengen van het Woord en de Bijbelstudies, genieten we intens van de ontmoeting met elkaar!

Aad & Ria
VorigeVolgende

Een dienst bezoeken of meer informatie?

Neem vrijblijvend contact met ons op. We helpen je graag!

Neem contact op

Over Nehemia Ministries

Nehemia Ministries is een kerk die van God én mensen houdt. We zijn een plek waar jij toegerust wordt om Gods Koninkrijk te bouwen in deze wereld en komen samen in Zwijndrecht, Goeree Overflakkee en Moerkapelle.

Contact en giften

Nehemia Ministries
H.A. Lorentzstraat 5
3331 EE Zwijndrecht
078-6193745
[email protected]
Meer over ons
IBAN NL27 RABO 0351629807

Handige links

MyNehemia
Livestream
Samenkomsten
Agenda
Onderwijs
Events
Getuigenissen

Social platforms

Facebook
Instagram
Youtube

© Copyright – Nehemia | Dit is een Succeswebsite  |  Privacy policy

NY CAMP ’23Koningsdag 2023
Scroll naar bovenzijde
X
Wij maken gebruik van functionele en analytische cookies. Hieronder kun je meer lezen en akkoord gaan met ons cookiegebruik.